PROJEKT PREVENCIJE NASILJA 2022./2023.

#TuSam

Zajednica Pape Ivana XXIII. provodi projekt prevencije nasilja pod nazivom #TuSam koji je financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja. Projekt se provodi u razdoblju od 13. listopada 2022. do 13. listopada 2023. Partneri na ovom projektu su Srednja škola Tina Ujevića Vrgorac i Srednja škola Metković. U projektne aktivnosti uključeni su učenici prvih razreda navedenih škola. Ovaj projekt usmjeren je na primarnu razinu intervencije te je osmišljen skup intervencija usmjeren na mlade osobe s ciljem podupiranja njihovog pozitivnog razvoja.

Opći cilj ovog projekta je poticanje učenika Srednje škole Metković i Srednje škole Tina Ujevića u Vrgorcu na preuzimanje vodeće uloge u pozitivnom utjecaju na mentalitet, stavove o nasilju i ponašanja u Gradu Metkoviću i Gradu Vrgorcu uz povećavanje mogućnosti djeci i mladima da steknu znanje, vještine, usvoje primjerena stajališta te poboljšaju kvalitetu života. Navedeni opći cilj ostvariti će se kroz tri specifična cilja:

1. Povećanje privrženosti učenika Srednjoj školi Metković i Srednjoj školi Tina Ujevića te lokalnoj zajednici,
  2. Podizanje svijesti roditelja, stručnjaka i ključnih dionika lokalne zajednice o njihovoj ulozi u nasilju među djecom i
  3. Unapređenje životnih vještina i poticanje zdravih stilova života u djece i mladih.

Prije provedbe intervencijskih aktivnosti provesti će se pripremne aktivnosti: odabir razrednih odjeljenja za sudjelovanje u projektnim aktivnostima, anketno ispitivanje odabranih sudionika, predstavljanje projekta roditeljima učenika i djelatnicima škole te predstavljanje projekta učenicima.

Središnji i ključni dio provedbe ovog projekta odnosi se na intervencijske aktivnosti, odnosno aktivnosti čija provedba ima izravan utjecaj na ostvarenje specifičnih ciljeva projekta. Intervencijske aktivnosti obuhvaćaju savjetodavni rad s djecom i mladima, edukativno-interaktivne radionice, javnu tribinu i Rafting na Cetini.

objavio: Milena Rakić   datum: 13. 2. 2023.

« Svibanj 2024 »