MISIJA ŠKOLE

Osnovna je zadaća škole pružiti učeniku odgovarajuće kvalitetno obrazovanje u izabranom obrazovnom programu, uz stalno praćenje, razvijanje i oblikovanje njegovih potencijala. Odgovornost prema svakom učeniku i individualni pristup odgoju i obrazovanju obveza je svih zaposlenika, posebice nastavnika.

Škola treba omogućiti učenicima i djelatnicima pozitivno i poticajno radno okruženje, s posebnim naglaskom na međusobno poštovanje, uvažavanje i suradnju, a osobito je važno da je škola mjesto nulte tolerancije na nasilje.

Primjenom novih kurikuluma i metoda poučavanje, te unaprijeđenim obrazovnim strategijama, trebamo omogućiti našim učenicima znanja, vještine i kompetencije koji će biti izvrsna podloga kako za daljnji nastavka školovanja, tako i za izlazak na tržište rada.

VIZIJA ŠKOLE

Učenici i njihovo zadovoljstvo nastavnim procesom su svrha škole i preduvjet njezinog postojanja i razvoja. Stoga je primarni cilj u svim strategijama i razvojnim planovima škole briga o učenicima i njihova dobrobit. U središte aktivnosti naše škole, osim učenika, želimo staviti i nastavnike i ravnatelja. Trebamo poticati izvrsnost u svemu što radimo jer će naše zalaganje biti itekako vidljivo kroz uspjehe naših učenika, ali i kroz povećano zadovoljstvo naših djelatnika.

Od posebne je važnosti povećati standard škole i stvoriti uvjete u kojima će svi učenici imati jednaku mogućnost nesmetanog razvoja i posvećenosti obrazovanju. Naši učenici nisu samo građani Republike Hrvatske, već građani Europe i svijeta, zato im trebamo pomoći da kvalitetnim radom stječu nova znanja koja će pridonijeti njihovom osobnom razvoju i uspjehu u budućem životu. Kod učenika trebamo razvijati kreativnost, kritičko razmišljanje i želju za usvajanjem novih znanja, probuditi u njima poduzetnički duh i promišljanje o održivom razvoju. Poticanjem i izradom školskih projekata i projekata mobilnosti omogućiti nastavnicima i učenicima razmjenu iskustva, poticanje izvrsnosti te poboljšanje materijalnih uvjeta rada.

Sve željene ciljeve, osobito razvijanje digitalnih kompetencija djelatnika i učenika, možemo ostvariti zajedničkim djelovanjem, međusobnim poticanjem i kvalitetnom suradnjom u čemu će nam od velikog značaja biti daljnje ulaganje u informacijsku i komunikacijsku tehnologiju.

OUR MISSION

The main aim of our school is to provide students with corresponding, high quality education in their chosen educational programme, alongside continuous assessment, formation and development of their potential. Responsibility towards every student and an individual approach to education and care is the commitment of all employees, above all the teachers.

The school should provide positive and stimulating work environment for students and employees, with special emphasis on mutual respect, appreciation and cooperation, and it's particularly important that a school is a place of zero tolerance for violence.

Implementation of new curricula and teaching methods along with enhanced education strategies should enable our students with knowledge, skills and competences that will lay the foundation for their further studies as well as entering the labour market.

OUR VISION

Students and their satisfaction with the teaching process are the purpose of school and a prerequisite for its existence and development. Therefore the prime goal in all of the strategies and development plans of our school is care for our students and their wellbeing. In the centre of our school's activities, apart from students, we want to place the teachers and the headmaster. We should encourage excellence in everything we are doing because our endeavours will reflect in the success of our students, and in the rising contentment of our employees as well.

It is of special importance to increase the standard of school and to provide conditions where all students will be given the same opportunities of unhindered development and dedication to education. Our students are not only the citizens of the Republic of Croatia but are also the citizens of Europe and the world, it is for this reason we should help them to acquire new competences through quality work  thus contributing to their personal development and success in their future lives. We should encourage creativity, critical thinking and aspiration to acquire new knowledge in our students, to ignite entrepreneur spirit and consideration of sustainability. Stimulating and conducting school projects as well as mobility ones, we will enable teachers and students the exchange of experiences, initiate excellence and improvement of working conditions.

All desired goals, especially the development of digital competences of our employees and students, could be achieved by joint actions, mutual encouragement and a quality cooperation where further investment in information and communication technology would be of vital importance.